O nás

Stolnotenisový klub telesne postihnutých PARA SENEC bol založený ako občianske združenie v roku 2015.
Klub je zaregistrovaný v Slovenskom zväze telesne postihnutých športovcov.
Naším heslom je : ´´ŠPORT LIEČI ´´


Náš klub reprezentujú hráči s rôznym telesným postihnutím napríklad. DMO, Amputácie končatín, Svalová atrofia atď…

Pravidelne sa zúčastňujeme republikových súťaží ako sú Majstrovstvá Slovenska 1x ročne kde dosahujeme krásne výsledky. Taktiež sa zúčastňujeme na každoročnej lige stojacich po Slovensku kde sme rovnako úspešní.

Náš klub je podporovaný z dotácií MESTA SENEC, poukázaním 2% z daní a pár drobným sponzorom za čo patrí veľké ĎAKUJEME
V klube máme dvoch hráčov ktorí reprezentujú Slovensko na medzinárodných bodovacích súťažiach a ďalej odovzdávajú skúsenosti novým nádejným hráčom.
Kto má chuť si tento krásny šport vyskúšať, môže nás kontaktovať prostredníctvom tejto stránky, telefonického alebo mailového kontaktu.
Radi privítame nových členov , ktorí majú radi súťaživosť, tvrdú drinu a nikdy sa nevzdávajú aj napriek svojmu hendikepu ako my 🙂

Priestory svoje na rozvoj nemáme, tak využívame priestory mestskej stolnotenisovej haly po dohode s klubom STK Senec (areál futbalového štadióna NTC Senec) 1 poschodie. Trénujeme so zdravými hráčmi.

Náš sen je mať svoj bezbariérový priestor (2-3 stoly), kde by sme hrali súťaž-ligu so zdravými hráčmi, trénovali, rozvíjali stolný tenis telesne postihnutých.

Podrobnejšie info o stolnom tenise telesne postihnutých:
Stolný tenis, podobne ako veľa ďalších športov, zažil svoju paralympijskú premiéru v Ríme 1960. V roku 1976 v Toronte pribudli už aj stojaci hráči – amputovaní a les autres. Štartujú v ňom všetky druhy telesných postihnutí, pričom športovci sú rozdelení na sediacich (vozičkári) a stojacich. Muži a ženy si merajú svoje sily v súťažiach jednotlivcov a tímov. Tímové súťaže zahŕňajú najprv štvorhru a potom maximálne 2 dvojhry.Druhým bodom, tímu sa zápas končí. Hrá sa maximálne päť setov, v každom do 11 bodov, resp. pokiaľ jeden zo súperov nezíska o dva viac. Súťaže sa riadia mierne modifikovanými pravidlami medzinárodnej stolnotenisovej federácie (ITTF), ktoré sa týkajú najmä podania u vozíčkárov. Podľa druhu postihnutia (berie sa do úvahy svalová dispozícia, pohybové obmedzenia, rovnováha na vozíku i schopnosť udržať raketu) sú športovci rozdelení do 10 skupín – TT1-10. V prvých piatich súťažia vozíčkári, vo zvyšných stojaci. Skupina TT-11 bola vytvorená pre mentálne postihnutých športovcov.

Návrat hore